kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

AykanBilgili.jpeg

Aykan Bilgili 

1976 doğumlu olan Aykan Bilgili, İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunudur. Kariyerini ekonomi yerine sanat çalışmalarında yoğunlaştıran Bilgili, ilgi duyduğu masaj alanında osteopati (Osteopat İgor İvanenko,Ukrayna) ve medikal masaj teknikleri ( Dr.Oktay Şefioğu,Azerbaycan) eğitimleri almıştır. 2001 yılından bu yana enerji şifacısı ve masaj terapisti olarak çalışan Bilgili, klasik masaj, İsveç masajı, aromaterapi, kupa terapi, refleksoloji, spor masajı, akupresür, osteopati, medikal masaj ve reiki alanlarına odaklanmıştır. Geçen yıla kadar MEB'e bağlı Medikal Analitik Masaj Kursunda Müdür ve uygulamalı masaj teknikleri eğitmeni ve terapist olarak çalışan Bilgili, Türkiye'nin ilk anne&bebek masaj merkezi Feminart Spa'da masaj terapistliği yapmıştır. Bilgili ayrıca reiki, insan psikolojisi ve biomekanik eğitimleri de almıştır. ​Bu derslerin yanı sıra, tasarım ve performans ilişkisi konusunda mimari ofislere sunumlar yapmakta ve mimari dergilerde yazı yazıp konuşmalar yapmakta. İnsan ve çevre ilişkisi nedeni ile yaptığım çalışmalar sonrasında büyük şehir belediyelerine sağlıklı şehir oluşturulması konusunda eğitimler vermeye devam ediyor. Bu eğitimler, ulaşım modelinin değişimi ile hava kirliliğinin azaltılması, sağlıklı besinlere kolay ulaşım, yeşil yürünebilir şehirler oluşturulması konularını içermektedir.

Doktor Sirman amacını “Exposome konusunda yani sağlığımızı doğum öncesinden ölene kadar etkileyen konuları inceleyen bilim alanında bilgilendirmek” olarak açıklıyor. Bu amaçla yazdığı İnsanlık Sendromu kitabı 2019 yılı Kasım ayında, sağlık alanında medyatik çarpıtmaları konu alan Sağlık Balonları kitabı da bu 2020 yılının Mart ayında çıktı. 

Populer Science Dergisinde büyük bir mutlulukla 2019’dan bu yana yazmaya devam ediyor. Bu bağlamda çeşitli söyleşilere katılıyor, podcast ve konuşmalar yapıyor.

Kültür Radyo Televizyonda güncel sorunlar ve çözümleri ile ilgili olarak işin doğrusu adında haftalık program yapıyor.  Telemedicine yani uzaktan tıp diğer bir ilgi alanı.. Telefon üzerine takılan çipler veya fotoğraf çekerek idrar stripi değerlendirmesi yapan bir startup’a mentorluk yapıyor.  Uzaktan kardiyoloji takibi konusunda ülkemizde başlatılan uygulamanın da projesinde bulundu.