top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

  • Yazarın fotoğrafıgis atolye

Hedef pazara ihracat hayal değil

Dış pazarlara açılmak ve tutunmak isteyen şirketler öncelikle doğru planlama yaparak hedef pazarlara karşı en iyi hamleyi gerçekleştirmeli. Sınırları aşmanın yolu öncelikle dış ticaretin püf noktalarını öğrenmekten geçiyor. Ürün ve marka sayısının çok fazla olduğu global pazarlarda başarı sağlamak için ilk tavsiyemiz, detaylı bir hedef pazar araştırması hazırlamak için kollarınızı sıvamanız…Şirketinizin ihracat odaklı çalışması için personelinizin ihracat alanında A’dan Z’ye bilgi ve birikim sahibi olmasına çok özen gösterdiğinizi tahmin ediyoruz. Özellikle hedef pazar seçim stratejilerinin oluşturulma evresinde bir cerrah titizliğinde hareket edilmeli; hedef pazar nedir? sorusunun cevabı net bir şekilde verilmeli. Pazar araştırmaları yapılarak hedef pazardaki alıcılar, tedarikçiler, ticari şartlar, mevzuat ve fiyatlama alanında bir yol haritası çıkarmak ise ihracatta hedefe ulaşmak için en önemli adımlarınızdan biri olmalı.


Dış ticaret ihracattan, ithalata, müşteri ile kurulan ilişkilerden akreditif ödeme şeklinin detaylarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahip...Ekonomik kalkınmanın sağlanması için en stratejik yollardan biri olarak görülen ihracat söz konusu olunca birçok şirketin çekimser kaldığını gözlemliyoruz. İhracat için sosyal medyanın dahi aktif şekilde kullanıldığı bir dünyada, geleneksel pazarlama ve satış stratejileri de değişme sinyalleri veriyor.


Dış ticarette hedef pazar ve müşteri bulma yöntemleri atölyesi” ile amacımız şirketlerin bu çekimserliği yenerek, global sahada markalarının sesini duyurmalarını sağlamak. Atölye çalışmasında katılımcılar uluslararası pazar araştırmalarının nasıl yapıldığı, pazarda hangi yöntemlerle güvenilir müşteri bulunabildiği ve ticari istihbarat konularında bilgilendirilerek hedef pazarı doğru tespit edip, hedef pazar istihbarat kanallarını doğru kullanmayı öğrenecek seviyeye ulaşabilecekler. Tüm bu öğrenme sürecinin sonucunda müşteri bulma yöntemleri, müşteri seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ve fuarlara hakkındaki doğrular ve yanlışları bilerek hareket eden uzmanlarla hareket edeceksiniz.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page