top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

  • melikesabak

Neden Şirketler Yaratıcı Olmalı?

Güncelleme tarihi: 30 Nis 2019

Yaratıcı şirketlerin diğerlerinden çok daha başarılı olması bir sır değil.


Yaratıcılık ve yenilikçilik, dünya üzerinde artık 1 numaralı strateji olarak görülmektedir. Çünkü günümüzde kuruluşlar; yaratıcılığı çok daha önemli kılan, oldukça rekabetçi, küresel bir ortamda faaliyet göstermektedir.


Yaratıcılık, büyük fikirleri besleyen, çalışanların düşünce tarzına meydan okuyan ve yeni iş fırsatlarına açılan ve ardında bolluk barındıran (ama aslında herkese açık bir) kapıdır. “Yaratıcılık” ve “Yenilik” çoğu zaman birbirinin yerine kullanılır, ancak ikisi ayrı kavramlardır. Yaratıcılık farklıdır çünkü yaratıcılık yenilikçi olma mekanizmasıdır. Harika fikirlere sahip olabilirsiniz ancak bu yenilikçi olduğunuz anlamına gelmez, çünkü uygulama elzemdir. Yaratıcılık ise, fikri bulmak kadar onu gerçeğe dönüştürmeyi de içerir.


IBM'in 1.500'den fazla CEO ile yaptığı bir ankette de bu konuda fikir birliği sağlandı.


Yaratıcılık, gelecekteki iş başarısı için bir numaralı faktör olarak görülüyor - yönetim disiplini, dürüstlük ve hatta vizyonun da üstünde yer alarak.


Bilinmesi gereken en önemli şey ise, gerek şirketlerin geleceği ya da var olmaları için gerekli bir fikrin nerede aranacağı değil; bütün fikirlerin üretiminde kullanılan yöntem konusunda zihinlerin nasıl eğitileceği ve bütün fikirlerin kaynağında bulunan ilkelere nasıl hakim olunacağıdır.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page