top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

Dr. Alp Sirman

Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Acil Tıp konusunda eğitim gördü. İstanbul’da şehrin periferindeki yeni gelişmeye başlayan bölgelerde acil müdahale merkezleri oluşturarak burada yaşayan kişilere evde sağlık hizmetleri, Laboratuvar, Röntgen gibi hizmetler vermeye başladı. Kurumlara ve kişilere yurt içi ve yurt dışında sağlık hizmeti vermeye halen devam ediyor. Ev yaralanmaları konusunda tasarım sorunlarını gözlemleyerek ilgilenmeye başladığı tasarım ve insan ilişkisi konusunda uzun süre Yıldız Teknik Üniversitesinde bina bilgisi dersi verdi. Şu anda Sabancı, İTÜ de mimarlık doktora ve tasarım konusunda eğitimler vermeye devam ediyor.

Bu derslerin yanı sıra, tasarım ve performans ilişkisi konusunda mimari ofislere sunumlar yapmakta ve mimari dergilerde yazı yazıp konuşmalar yapmakta. İnsan ve çevre ilişkisi nedeni ile yaptığım çalışmalar sonrasında büyük şehir belediyelerine sağlıklı şehir oluşturulması konusunda eğitimler vermeye devam ediyor. Bu eğitimler, ulaşım modelinin değişimi ile hava kirliliğinin azaltılması, sağlıklı besinlere kolay ulaşım, yeşil yürünebilir şehirler oluşturulması konularını içermektedir.

Doktor Sirman amacını “Exposome konusunda yani sağlığımızı doğum öncesinden ölene kadar etkileyen konuları inceleyen bilim alanında bilgilendirmek” olarak açıklıyor. Bu amaçla yazdığı İnsanlık Sendromu kitabı 2019 yılı Kasım ayında, sağlık alanında medyatik çarpıtmaları konu alan Sağlık Balonları kitabı da bu 2020 yılının Mart ayında çıktı. 

Populer Science Dergisinde büyük bir mutlulukla 2019’dan bu yana yazmaya devam ediyor. Bu bağlamda çeşitli söyleşilere katılıyor, podcast ve konuşmalar yapıyor.

Kültür Radyo Televizyonda güncel sorunlar ve çözümleri ile ilgili olarak işin doğrusu adında haftalık program yapıyor.  Telemedicine yani uzaktan tıp diğer bir ilgi alanı.. Telefon üzerine takılan çipler veya fotoğraf çekerek idrar stripi değerlendirmesi yapan bir startup’a mentorluk yapıyor.  Uzaktan kardiyoloji takibi konusunda ülkemizde başlatılan uygulamanın da projesinde bulundu.

bottom of page