top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

26 May Cmt

|

Lokal1885/Işık Okulları Ayazağa Kampüsü

"Kadın ve Benlik Saygısı: Benim Bedenim, Benim Dansım” Gelişim ve Dönüşüm Atölyesi

Dış görünüşünüz kendi varlığınızın önüne mi geçiyor? Ertelemeler, konfor alanında hareketsizce beklemeler, gecikmeler canınızı mı sıkıyor? Kimin ne söylediği alacağınız kararları fazlasıyla mı etkiliyor? Yalnız değilsiniz.

"Kadın ve Benlik Saygısı: Benim Bedenim, Benim Dansım” Gelişim ve Dönüşüm Atölyesi
"Kadın ve Benlik Saygısı: Benim Bedenim, Benim Dansım” Gelişim ve Dönüşüm Atölyesi

Saat ve Yer

26 May 2018 10:00 – 18:00

Lokal1885/Işık Okulları Ayazağa Kampüsü , Maslak Mah., Büyükdere Cad. No:106, 34460 Şişli/Sarıyer/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

“Kadın ve Benlik Saygısı: Benim Bedenim, Benim Dansım” gelişim ve dönüşüm atölyesi

“ÇÜNKÜ BEDEN ASLA YALAN SÖYLEMEZ”

Psikolojik Danışman Dr. Şule Çağlar’ın rehberliğinde “Kadın ve Benlik Saygısı: Benim Bedenim, Benim Dansım” gelişim ve dönüşüm atölye çalışması 26 Mayıs Pazar günü Lokal 1885’de düzenlenecek

Başkalarını mutlu etmek için duygularınızı bastırıp, isteklerinizi engellediğiniz zamanlar çoğalıyor mu? Kendinizle ilgili değiştirmek istediğiniz ancak bir türlü cesaret edemediğiniz kararlarınız mı var? Dış görünüşünüz kendi varlığınızın önüne mi geçiyor? Ertelemeler, konfor alanında hareketsizce beklemeler, gecikmeler canınızı mı sıkıyor? Kimin ne söylediği alacağınız kararları fazlasıyla mı etkiliyor? Merak etmeyin…Yalnız değilsiniz. Bugün bir çoğumuz yaşadığımız çağın baskısı altındayız. Beklentiler, yeteneklerimiz, kendimizi gerçekleştirme çabalarımızla kendi iç dünyamız arasında dengeyi kurmak her zamankinden daha zor.

Dünyanın pek çok ülkesinde kadın ve benlik saygısı eğitimi veren Dr. Şule Çağlar’ın “Kadın ve Benlik Saygısı: Benim Bedenim, Benim Dansım” gelişim atölye çalışmasında yukardaki sorulara cevap arıyor ve harekete geçmenin pratiklerini öğreniyoruz. Değişimin öncelikle her kadının kendi iç dünyasının değiştirmesiyle başladığından yola çıkarak kurgulanan atölye çalışmasında kadınların kendilerine önem vermesi ve saygı duyması için benlik saygısının arttırılması amaçlanıyor.

Kadınların kalıplardan çıkarak bedenleriyle tanışmalarının önemine dikkat çeken Çağlar, bedenin sesini duymak için öncelikle benlik değerlerini ‘nasıl göründüğümüz’ üzerinden değil, ‘kim olduğumuz’ üzerinde kurulması gerektiğini belirterek, “Aslında hepimizin içine doğduğu toplumsal cinsiyet kimliğimizi sorgulayıp, bize öğretilen masallardan kurtulmamızı ve kendimiz olmamız gerekiyor” diyor.

Nasıl?

Bir günlük atölyede oluşturulacak deneysel bir tiyatro grubunun parçası olacaksınız. Anlatmak istediklerinizi isterseniz kendi bedeninizi kullanarak anlatacak, kimi zaman drama, kimi zaman pantomim veya dans eşliğinde toplumsal cinsiyet algılarını kendi içinizde kırmanın yollarını keşfedeceksiniz. Yıllarca katı kurallarla dizginlenen duygularınızın bedensel anlatımına, kendi benlik saygınızın dış görünüşünüze, vücudunuzun şekline ya da dayatılan güzellik reçeteleri veya toplumun kadınlardan beklediği rol, sorumluluk, güç, statü ve davranış kalıplarıyla değil, kim olduğunuzu üzerinden inşa edilmesinin yolunu açacaksınız.

Dr. Şule Çağlar kimdir?

Dr. Şule Çağlar Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında, ABD’de “bilim uzmanlığı” derecesi aldıktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde aynı alanda doktorasını tamamladı. Doktora sonrası çalışmalarını Londra Üniversitesi’nde “Kadın Hakları ve Feminist Psikoterapilerde” yaptı. Aynı zamanda Londra Kadın Terapi Merkezi’nde çalışmalarına devam ediyor. ODTÜ’de bir yıl ders verdikten sonra Bilkent Üniversitesi PDR Merkezi’nde yedi yıl psikolojik danışman olarak çalıştı. Daha sonra Birleşmiş Milletlere geçerek uzun yıllar Avrupa, Afrika ve Asya’da çeşitli projeler yürüttü. Son üç yılda İstanbul, Hollanda ve İngiltere’de dans ve hareket terapisi ve İngiltere'de cinsel terapi programlarında yer aldı.

Atölye Bilgileri

Yer: Lokal 1885 / FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü

Tarih: 26 Mayıs Pazar

Saat: 10.00-18.00

Fiyat: 150 TL

Ödeme Bilgileri

Kredi kartı ile bilet satın almak için linki tıklayınız.

Havale için:

GİS Halkla İlişkiler ve Ticaret A.Ş.

Türk Ekonomi Bankası

IBAN: TR180003200000000058797699

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page