18 Mart Paz | VAV SPORTS CENTER

Mentalis Egzersiz Atölyesi

Kronik rahatsızlıklarınızın, hiç bitmeyen kas ağrılarınızın, alerjilerin gerçek nedenlerini öğrenmek istemez miydiniz? Kendi kendinizin doktoru olmanız o kadar da zor değil...
Bu atölyemiz için kontenjanımız doldu :(
Mentalis Egzersiz Atölyesi

Yer & Zaman

18 Mar 2018 16:00 – 19:00
VAV SPORTS CENTER, GENERAL ASIM GÜNDÜZ CADDESİ N:73 D:1, Caferağa Mahallesi, 34000 KADIKÖY/Kadıköy/İstanbul, Turkey

Eğitim Hakkında

Mentalis Egzersiz Atölyesi

Uygulayan: Mentalis Egzersiz Akımı Kurucusu Saim Kılıç

Tarih: 18 Mart Pazar

Saat: 16.00-19.00

Kontenjan: 10 kişi

Yer: Vav Spor Salonu, Bahariye / Kadıköy

İlk atölye çalışmamız ücretsiz…

Atölye içeriği:

Kronik rahatsızlıklarınızın, hiç bitmeyen kas ağrılarınızın, alerjilerin gerçek nedenlerini öğrenmek istemez miydiniz? Kendi kendinizin doktoru olmanız o kadar da zor değil...

Facebook, snapchat ve pek tabii ki instagram gibi sosyal mecralar neden bu kadar popüler oldu? Selfie niçin günlük dilde en çok kullandığımız sözcük haline geldi?

Yüzyılın en büyük rahatsızlığı ifadelendirmek… İnsanoğlu kendisini hayatta nasıl ortaya koyduğunu bu denli önemserken, sosyal medya bir tür ifade kuyusuna döndü. Hep daha güzele olan heves yüzyıllardır hiç bitmedi, bitmeyecek. Bu dipsiz kuyuda kendimizi ifade etmenin en doğru yolu doğru adresi bilmek… Mentalis kası, insanların ifadelendirme problemini çözen tek kastır. Mentalis egzersizi ise bireylerin en eksik olduğu bölüm üzerine kurgulanmış bir egzersiz modelidir. Atölyemizde bu kası tanıyıp, neler yapabileceğimizi sizlerle paylaşacağız.

Atölyemiz teori ve uygulama olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

Teori Bölümü’nde önce İnsan’ı anlatacağız. Beden-beyin iletişimi, hastalık-sosyal hayat ilişkisi, zaman hastalığı ve bu hastalıklarımızın çözümlenme sürecini konuşacağız. İnsan biyomekaniği, insan biyoritmi ve biyomolekuler enerji başlıkları altında spor ile kurduğumuz ilişkiyi yeniden gözden geçireceğiz.

Uygulama Bölümü’nde nefes teknikleri, uykuya geçiş teknikleri, katarsis ve beyni sakinleştirmenin yollarını göstereceğiz. Günlük yaşamda kullanacağınız hareket yöntemleri ile mental egzersiz yöntemlerini deneyimleyeceğiz.

Mentalis egzersizde anatomik formülünüze ve beden matematiğinize uygun olarak tasarlanacak bir çalışma sistemi kurulur. Kullandığımız farklı teknikler ile anatomik yapınızı okuyup bedeninizdeki tüm sistemlerin işleyiş dengesine göre ihtiyaçları belirlemek, kas ve kemik yapınıza kodlanmış inanç kalıplarını, duygu ve düşünce blokajlarını tespit etmek ve yaşam tarzınızdan gelen dış etkilere ve varsa yaşanan sağlık problemlerine bakarak size uygun hedefler belirleyeceğiz.

Saim Kılıç kimdir?

Fonksiyonel Egzersiz Uzmanı - Master Trainer, Cardio Coach

Sakarya Üniversitesi Spor Akademisi’nde eğitimine devam eden Saim Kılıç, öğrenmenin hiç bitmeyen bir serüven olduğu inancı ile bugüne kadar Fitness, Wellness, Pilates, Fonksiyonel Antrenman Teknikleri, Reformer Pilates gibi alanlarda birçok eğitime katıldı. Kılıç’ın çalışma alanları arasında beslenme danışmanlığı, mental spor koçluğu, yoga, shiatsu, kinesiyoloji, refleksoloji, meridyen terapi ve biyomoleküler konuları yer alıyor.

Satın Alın
Fiyat
Adet
Toplam
 • Tükendi
  Mentalis Egzersiz Atölyesi
  $0
  $0
  0
  $0
Bu etkinlik için biletler tükendi

Paylaşın