top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

  • Yazarın fotoğrafıgis atolye

Çalışanlarınızın mutluluğu pusulanız olsun



GIS Atölye ekibi olarak kurumsal hayattaki yeni trendleri takibe almayı, yeni kavramlarla tanışmayı ve kavramların harika öncülerini sizlere tanıtmayı çok seviyoruz.

Gün geçmiyor ki kurumsal hayatta “insan”a odaklanan ve pozitif duyguların artırılmasına yönelik yeni akımlar çıkmasın. Bunlardan biri de “kurumsal esenlik” … Kurumsal esenlik, çalışanların, fiziksel, psikolojik sağlıklarını ve iyi oluşlarını sürdürmeye odaklanan bilimsel temelli ve iş hayatında uygulanabilen pozitif psikoloji pratiklerinden oluşuyor.

Bu yeni kavramı daha iyi anlamak için yakın zamanda yapılmış olan araştırmalara bakmakta fayda var. Araştırmalar meditasyon gibi uygulamaları düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğimizde beynin farklı bölgelerinde değişimler olduğunu gösteriyor. Korku, stres gibi duygularımızı yönetmek, karar alma becerimizi geliştirmek, hafızamızı güçlendirmek, mutluluk seviyemizi artırmak, dikkatimizi odaklamak, yaratıcılık ve öğrenme kapasitemizi genişletmek beyindeki bu değişimlerin bize kazandırdığı becerilerden bazıları…. Pozitif kurumların başarılı olmasının ardında çalışanların diğerlerine göre yüzde 400 daha başarılı performans göstermeleri yatıyor.

Pozitif Psikoloji akımına dayalı öğretilerden esinlenerek kurumsal hayata uyarlanan Kurumsal Esenlik, 5 ana konuya odaklanıyor:

1. Pozitif Duyguları Artırmak – Kurum içinde çalışanlara pozitif duygular yaşatan deneyimler neler? Takdir kültürü ne kadar yaygın?

2. Çalışan Bağlılığı ve Akış – Kurum içindeki çalışanlar neler yaparken mutlu ve başarılı hissediyor? Hangi güçlü yönlerini kullanıyorlar? Var olan yeteneklerini kurumun ilerlemesi için farklı hangi alanlarda kullanmaları mümkün?

3. Yapıcı İlişkiler – Kurum içindeki iletişim kültürü yapıcı ve pozitif mi?

4. Anlam- Kurum hangi amaca hizmet ediyor ve nasıl bir etki bırakıyor? Çalışanlar işlerinde ve kurumda nasıl bir anlam yaratıyorlar?

5. Başarı ve Gelişen Zihin Yapısı - Kurum, ekipler ve çalışanlar için başarı ne anlama geliyor? Başarıya giden yolda takdir mekanizmaları neler?

Bir süre önce “Limitsiz Koçluk” ekibi ile işbirliğimiz kapsamında eğitimlerimize dahil ettiğimiz “Kurumsal Esenlik Programı ve Atölyeleri kazanımları sonucunda farkındalık ve iç görü yaratabilmenin, kaygı ve stres gibi zorlayıcı duyguları denetleyebilmenin, değişim dönemlerinde yılmazlıklarını artırmanın, çalışan bağlılığı ve motivasyonunu artırmanın yollarını buluyoruz. Ekip ruhu ve başarı artarken, zor durumları yönetme becerilerinin yükseldiğine şahit oluyoruz. Çalışanların öğrenimlerini kurum kültürüne ve liderlik becerilerine dahil etmek en önemli amaçlarımız arasında yer alıyor.

Kurumsal Esenlik Programlarının Faydaları


Modüler Kurumsal Esenlik Programı


Kurumsal Esenlik Atölyeleri

Kurumsal Esenlik ( Corporate Wellbeing) atölyelerimiz kapsamında şirketinize ve çalışanlarınızın profiline uygun size özel tasarlanmış “İş’te Pozitif Psikoloji”, “Anlam Yaratmak”, “Güçlü Yönler Odaklı Liderlik”, “Resilience ve Stres”, “Wellbeing Oyunları”, “Pozitif Duyguları Artırmak”, “Gelişen Zihin Yapısına Geçiş”, “Dayanıklılık ve Umut” atölyelerimiz için bizi arayın.

Dijital Esenlik Platformu

Kurumsal Esenlik Programımız, 21 gün boyunca her gün 10-15 dk süreli olarak hazırlanıyor. Bu kapsamda Nörobilim ve Mindfulness temelli Meditasyon / İmgeleme / Mindfulness Uygulamaları (3-8dk) ile Yazma Egzersizleri (5dk) yapıyoruz.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page