top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

  • Yazarın fotoğrafıgis atolye

gis atölye ile kurumsal yenilenme ile düşün, paylaş, yenilen!

Bir ya da iki gün süren “gis atölye ile kurumsal yenilenme”, çalışanların rahatlayabilecekleri, bağ kurabilecekleri ve varsa bir hedef doğrultusunda çalışabilecekleri ofis dışında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizdir. Kurumsal yenilenmeyle ister bir beyin fırtınası& planlama toplantısı; ister ekip arkadaşlarının bağlarını güçlendirecek takım etkinlikleri, ister dinlenme amaçlı kaçamaklar tasarlıyoruz.
COVID 19 sonrası birçok kurum, ‘uzaktan çalışma modeli’ ile faaliyetini sürdürüyor. Dolayısıyla, bu küçük ‘kurumsal kaçamaklar’ daha çok önem kazanıyor. Pandemiyle başlayan ve artık neredeyse bir norm haline gelen uzaktan ya da hibrit çalışma modellerinin sebep olabileceği izolasyon ve kurumdan kopukluk riskine karşı, kurumsal yenilenmeçalışanların tekrar birbirleriyle bağ kurmalarını sağlıyor.


Kurumsal yenilenme etkinlikleri ne sağlar ?


· Ekipleri birbirine yakınlaştırır ve bir kuruluş içinde güçlü ve uyumlu bir kültür oluşturmaya yardımcı olur.

· Personel için etkili bir motivasyon kaynağıdır.

· Farklı departmanları bir araya getirmenin keyifli bir yoludur.

· Yöneticiler ve ekip liderleri için ekiplerin birlikte nasıl çalıştığını görme fırsatıdır; organizasyon sırasında, tüm ekibin güçlü yönlerini görme fırsatı verir.

· Her ekip üyesinin, yaşamı değiştiren bir deneyimin parçası olduğunu hissetmesini ve aynı zamanda kuruluşla daha güçlü bir bağ kurmasını sağlayan bir bağlanma deneyimidir.

· Kurumsal yenilenme, belirli bir proje, amaç veya planlama değerlendirmesi için her şeyi ve herkesi bir araya getirerek alternatif bir toplantı seçeneği olabilir.

· Başarılı beyin fırtınası oturumlarının yanı sıra, gelişmiş bireysel ve ekip becerileri geliştirme dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlayabilir.

· Uzaktan çalışmanın arttığı bu dönemde kurumsal yenilenme, ekipleri bir araya getirerek, daha fazla değil, daha akıllıca çalışmak için uygun maliyetli bir yol olabilir.

·


İletişimin hızla iyileşmesini sağlar. Takım iletişimi, etkinlik bittikten sonra uzun süre devam edecek bir varlık haline gelir.

· Şirketin gerçekten güçlü bir vizyon ve misyon oluşturması için fırsat yaratır.


Departmanlar arası uyumsuzluk ve bağımsız çalışan ekiplerin iletişim sorunlarını kurumsal yenilenme ile çözebilirsiniz


Kriz zamanlarında, bazı kuruluşlar bir 'onlar ve biz' kültürü yaşarlar. Yoğun iş yüklerinin neden olduğu bölünme, departmanlar arasında uyumsuzluk ve ilişki üzerinde stres yaratır. Bu sorunlar fark edilmeden ve gözetimsiz bırakılırsa, ekipler arasında büyük bir çatlak, iletişimde kopukluk yaratır. Kurumsal yenilenme etkinlikleri bu sorunların aşılmasına destek olur. Y kuşağı işyerlerinin çoğunluğunu elde ettikçe yönetim anlayışını da değiştirecek. 2025 yılına kadar işgücünün yaklaşık %75’inin Y, geri kalanını Z kuşağı olması bekleniyor. Bu yeni dinamik çalışan grubu, işyerindeki roller etrafında daha güçlü bir misyon ve amaç arıyor. Güçlü bir çalışan bağlılığı programı, işlerinden ve kariyerlerinden daha derin anlamlar yaratmak isteyen bu nesillerin ihtiyacını karşılıyor. Kurumsal bir yenilenme etkinliği, bu kilit oyuncuları teşvik etmeye yardımcı oluyor; büyümek ve kişisel olarak kendilerini geliştirmek için fırsatları artırmak bu iş gücü için çok çekici. Moral ve ekip performansını artırmak, şirketlerin inzivaya ev sahipliği yapmaya karar vermesinin başlıca nedenidir. Şirketin çalışanlarına yaptığı bir yatırımdır.


Kurumsal yenilenme çalışanlar, iş ortakları, müşteriler, bayiiler ve tedarik zinciri üyeleri gibi gündelik düzeninde birbirinden ayrı ve bağımsız çalışan tüm birimler için etkin bir iletişim geliştirme aracıdır.


Kurum ve kuruluşlara 2017 yılından beri sunduğumuz çalışan yetkinlikleri, wellness, ekip uyumu alanlarındaki eğitim ve atölyelere ek olarak şimdi de ‘kurumsal yenilenme etkinlikleri’ni sunmaktan mutluluk duyuyoruz.


Kurumsal yenilenme programlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page