top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

  • Yazarın fotoğrafıgis atolye

Girişimcilerin yaptığı en önemli 5 hata

Güncelleme tarihi: 8 Haz 2019

"Girişimci olmak işleri zor yoldan öğrenmeye talip olmak demek. Bir şirket kurmayı ve marka yaratmayı heyecanlı ve stresli hale getiren de bu. Kendi başınıza bir adım atmak ve kendi kendinize başarmak hem çok özgürleştirici hem de çok ürkütücü" diyor Bill Green.


40 yıldan uzun süredir iş kuran iş adamının girişimcilerin tekrar tekrar yaptıkları 5 önemli hatayı paylaştığı yazısını sizin için derledik.1. Stok, aktif varlıklar ve başlangıç sermayesi yerine “emlağa” yatırım yapmayın. ,


Kaç tane girişimcinin kiralayabilecekken ofis ya da mağazalarını satın aldığını duysanız şaşırırsınız. Burada mantık “ Yani; eğer bu alanı kullanacaksam neden sahip olup zamanla kendi emlak portföyümü oluşturmayayım ki?” Emin olun bu kendi emlak krallığınızı oluşturmanın ne yeri ne de zamanı. Şu anda karlı bir iş oluşturmaya çalışıyorsunuz ve bunu nakdiniz suyunu çekmeden yapmalısınız.


2. Yasal dokümanlarda cimrilik yapmayın

Herkes şirket kurabilir. Peki faaliyet anlaşmanız var mı? İcatlar, buluşlar, patentler, marka ya da diğer fikri haklar için güvenceniz? İş ortaklarınızla stok anlaşmalarınız var mı ? Doğru istihdam belgelerine sahip misiniz?

Büyük gösterişli bir fikirle ortaya çıkıp ondan kazanacağız parayı nasıl harcayacağınıza dair hayaller kurmak keyifli. Ama her zaman önce işlerinizi muntazam olarak yapın. Bir işletmeyi beklentileri yazılı hale getirmektense “güven” çerçevesinde çalışmak kadar hızlı öldüremez.


3. Kendi maaşınız gereğinden fazla olmasın.

Girişimciler sıklıkla uzun vadeli hedefler yerine kısa vadeli ödüllerin peşinde koşar. Bir iş fikrine denk gelirsiniz, ekibiniz 3-5 kişilik olunca hemen yüksek bir ödemeye kavuşursunuz. Yani? Şirketinizi büyümek için ihtiyacı olan kaynaklardan mahrum bırakırsınız.


4. Arkadaş ve aile üyelerini işe alırken iki kere düşünün.

Arkadaş ve aile üyelerini işe almak sizi uzun işe alım süreçlerinden kurtarabilir. Hatta ailenizi ve arkadaşlarınızı "güvenilir” bulduğunuz için işe alıyor olabilirsiniz. Ancak kişisel hayatınızdan bir bireyi profesyonel hayatınıza dahil edeceğiniz zaman kendinize şu soruyu sorun: gerektiğinde onu kovabilir misiniz? Ve bu ilişkinizi nasıl etkiler?

Bu soruya yanıt asla olumlu değildir.


5. Teknolojiniz konusunda gerekli özeni gösterin—ya da sonuçlarına katlanın

Yanlış teknoloji sağlayıcı bir işin batmasına neden olabilir. İşletmeniz ihtiyacı olan fonksiyonları belirleyin ve bunlar için en iyi iş ortağını bulmaya çalışın.


Bill Green Hakkında:


Bill Green, “Yeni Gelişen Girişimciler İçin “TÜMÜ: 101 Gerçek Hayat İş Dersi” nin yazarı (bgreenauthor.com) ve Crestar Şirketler Grubu ve LendingOne'un kurucusu ve CEO'sudur. LendingOne, işletme sahibi olmayan gayrimenkullere gayrimenkul kısa süreli kredi sağlıyor. 2003'te Crestar'ı kurmadan önce, Green, şirketi 1977'de kurmasından bu yana Interline Brands'taydı. Yirmi beş yıl boyunca Interline'ı küçük bir perakende satış noktasından ülkenin en büyük sanayi dağıtım şirketlerinden birine kadar CEO olarak yönetti. Bugün, Interline Markaları Home Depot’ya aittir.


Kaynak:0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page