top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

  • Yazarın fotoğrafıgis atolye

Stiliniz kariyerinizi belirliyor

Stil ve imaj danışmanı Gül Türkmen'e göre stil sahibi olmak zor değil. Önemli olan iş yerine, çalışma ortamına, hedeflere ve vermek istenilen mesaja göre stil belirlemek.Uzun bir dönem evden çıkılamayınca dolaplarda âtıl şekilde duran giysiler stilimizi tekrar gözden geçirmemize neden oldu. Dolaplarımızda bir sonbahar detoksu yapmak için öncelikle stilimizle bütünleşen parçaları ayırt etmekte fayda var. gis atölye eğitmenlerinden Stil Danışmanı Gül Türkmen, iş yaşamında tercih edilen giysi ve aksesuarlar ile dış görünümümüzü etkileyen tüm etmenlerin kariyer süreçlerini etkileyebileceğini söylüyor.


Salgın dönemiyle birlikte özellikle beyaz yakalı dünyada kişisel bir sorgulama yaşandığını ve bu süreçte dış görünümün de gözden geçirildiğini ifade eden Gül Türkmen, ideal gardırobun kişinin hedeflerine, vermek istediği mesaja ve sosyal – iş yaşamına uygun olması gerektiğine dikkat çekiyor. Türkmen, “Gardırop detoksu yaparken kişilerin kendi vücut formlarını bilerek, vücut alt tonlarına göre giysilerini ve aksesuarlarını eleyip, nelerin kalıp nelerin verileceğini saptaması çok önemli. Bu süreç ne kadar profesyonel yürütülürse sonraki adımlar da bir o kadar düzenli, sade, amacına yönelik olacaktır. Böylelikle kişi gereksiz harcamalardan kurtularak, gardırobundan maksimum verim elde edebilir” diyor.


Kişinin iş yerine, çalışma ortamına, hedeflerine ve vermek istediğiniz mesaja göre stilini belirleyebileceğini ifade eden Türkmen, “Ne olursa olsun stiliniz sizinle mutlaka uyumlu olmalı.


Hangi stili isterseniz ve kendinizi nasıl daha iyi ifade ediyorsanız stiliniz o olmalıdır. İş yaşamında tercih ettiğimiz giysi, aksesuar, dış görünümümüzü etkileyen tüm etmenler kariyer süreçlerini etkileyebiliyor. Kurumsal yaşamda doğru etki yaratmak, kişisel marka ve imajı etkin yönetmek, istenilen mesajı doğru bir şekilde iletmek için kişi mutlaka stiline öncelik vermeli. İş yaşamında ipek bir gömlek ile vatkalı bir bluz tamamen farklı bir anlamlar taşıyor” diyor.


Doğru renk pozitif enerji yayar

Online görüşme ve toplantıların sıklaştığı bu dönemde renklerin daha fazla ön plana çıktığına değinen Türkmen, şunları söylüyor: “Kişi kendine uygun rengi seçtiği takdirde kıyafetin çok pahalı, marka olmasına hiç gerek yok. Doğru renk, kişiye büyük oranda enerji sağlar ve karşı tarafa olumlu mesaj verir. Ayrıca sağlıklı, dinamik, estetik bir görüntü verir. Kendinize şu soruyu sorabilirsiniz. Karşınızda enerji veren, iyi görünen, dinamik birini mi görmek istersiniz yoksa rengin kişiyi karartmış veya sarartmış hali ile mi konuşmak istersiniz? “


Üst düzey yöneticilerinize özel ya da ekipleriniz için Gül Türkmen'le online & yüz yüze kişisel imaj ve stil eğitimi için bize ulaşın.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page