top of page

kurumsal etkinlik organizasyon

firma etkinlikleri

kurumsal şirket etkinlikleri

ofis içi motivasyon etkinlikleri

çalışan motivasyon etkinlikleri

kurumsal motivasyon etkinlikleri

şirketlerde motivasyon etkinlikleri

şirket etkinliği

kurumsal etkinlik

corporate wellness

company retreat planning

corporate wellness companies

team building retreats near me

corporate wellbeing

team retreats

  • Yazarın fotoğrafıgis atolye

Yeni nesil şirketleri mutlu çalışanlar büyütecek

Günümüzde şirketlerin yüzde 70’i daha sürdürülebilir ve çevreci bir ofis olmak üzere gerekli altyapıyı kurmayı ve bu alanda personellerini eğitmeyi planlıyor. Yeni nesil şirketler sektöründeki ve dünyadaki gelişmelere hakim, sağlıklı, sanatla müzikle, çevreyle ilgili modern çalışanlar tarafından başarıya ulaştırılacak.


100 kurumsal şirketin katılımıyla bir anket gerçekleştirdik. Üretim, finans, perakende gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin insan kaynakları ve organizasyonel gelişim temsilcilerine şirketlerin geleceğe ve personellerinin eğitimine dair projeksiyonlarını sorduk.


Anket katılımcılarının yüzde 64’ü önümüzdeki 1-3 yıl içinde şirketler satış ve cirolarını artırmayı ve yenilikçi algılarını güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Yüzde 72’si ise bu hedefler doğrultusunda önümüzdeki 3 yıl içinde şirketlerin iç eğitim stratejilerinde çalışanların yetkinliklerini geliştirecek mesleki ve sektörel eğitimlerin yanı sıra sürdürülebilirlik, yeşil ofis gibi çağdaş konseptleri ve wellness gibi konulara öncelik verdiklerini kaydetti. Soruları yanıtlayan eğitim ve IK birimlerinin yüzde 81’inin en çok gelişmeye ihtiyaç duyulduğunu düşündüğü alan çalışanların yeni trendlere ve teknolojilere adapte olması ve uygulaması oldu.


Eğitim içerikleri değişti


Koronavirüs salgınıyla birlikte şirketler eğitimlerini online platformlara taşıdılar. Bundan sonraki süreçte de eğitimlerin büyük kısmını online olarak sürdürmeyi planlıyorlar. Kurumsallığı içselleştirmiş ve marka olmanın çalışan mutluluğu ve yetkinliğinden geçtiğini anlamış şirketler çalışanlarına da aynı oranda yatırım yapıyor. Bu alanda organizasyonel gelişim ve insan kaynakları birimlerinin son derece profesyonel yapılar oluşturduğunu ve çalışanların A’dan Z’ye tüm gelişim ihtiyaçları için çalıştıklarını görmek bizi de heyecanlandırıyor. Daha önemlisi verimli çalışanlar için şirket aidiyetini artıracak, daha mutlu ve keyifli olmalarını sağlayacak sosyal sorumluluk ve wellness odaklı, sanatsal ve yaratıcılık içerikli eğitimlere yöneliyorlar. Yeni nesil şirketler sektöründeki ve dünyadaki gelişmelere hakim, sağlıklı, sanatla müzikle , çevreyle ilgili modern çalışanlar tarafından başarıya ulaştırılacak. Biz de gis atölye olarak şirketlerin hedeflerine uygun şekilde sürdürülebilirlik, wellness, sağlık alanlarında eğitimler sunarak farklılaşıyoruz.


Salgında eğitimlere talep arttı


Hepsi alanlarında benzersiz eğitmenlerin uzmanlığı sayesinde şirketlerin ihtiyaçlarına özel eğitimler geliştirebiliyoruz. sözlerini şöyle sürdürdü: “Salgın döneminde şirketlerin ihtiyaçları değişse de eğitim çalışmalarını artırarak devam ettiklerini mutlulukla gördük. Sağlık, salgını yönetmek, uzaktan çalışma, wellness ile ilgili eğitimlere talep arttı. Bu süreçte hem şirketler hem çalışanlar online eğitimi de deneyimledi ve alıştı. Pandemi sonrasında da bu eğilimin devam edeceğini ve içeriğin uygun olduğu eğitimleri online olarak almaya devam edeceklerini düşünüyoruz.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page